MMR pomáhá obcím se strategickým plánováním

29.01.2015 07:28

Ministerstvo pro místní rozvoj spustilo inovovanou verzi aplikace www.obcepro.cz, která podporuje strategické plánování obcí. Program je užitečným pomocníkem samospráv při tvorbě programu rozvoje a řízení obce.

Nejvýraznější změnou nové verze aplikace je celková proměna jejího vzhledu. Ta výrazně zvýšila komfort uživatelů aplikace a podpořila její intuitivní ovládání. Změny byly provedeny na základě podnětů uživatelů, kterými jsou starostové obcí, projektoví manažeři obecních a městských úřadů, mikroregionů či místních akčních skupin.
 
V  průběhu letošního roku bude aplikace rozšířena o další nástroje, které usnadní obcím realizaci a hodnocení rozvojových dokumentů ve vztahu k finančním prostředkům a rozvojovým ukazatelům.

Aplikace je součástí metodické pomoci MMR obcím v oblasti jejich rozvoje. Tvorba metodiky a elektronického nástroje pro strategické plánování obcí byla realizována díky projektu „Elektronická metodická podpora tvorby rozvojových dokumentů obcí“ (CZ.1.04/4.1.00/62.00008), jenž byl podpořen z prostředků OP Lidské zdroje a zaměstnanost. 

Zpět

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.