MMR poskytuje obcím podporu při strategickém plánování a řízení

11.06.2015 13:26

V tomto týdnu uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj ve Velké Bystřici u Olomouce konferenci zaměřenou na strategické řízení rozvoje obcí. Konference byla uspořádána díky projektu „Podpory strategického řízení rozvoje obcí“.

 

Tématem konference byl přínos koncepčního přístupu k rozvoji obcí a měst, dále pak nové metodické a elektronické nástroje podporující strategické řízení v obcích a rovněž i možnosti financování rozvojových aktivit obcí prostřednictvím evropských fondů v novém programovacím období.
 
„Právě vysoká kvalita strategického řízení ve městě nebo obci je jedním ze základních předpokladů zdárného využívání evropských fondů, protože vytváří tlak na realizaci dobře připravených a smysluplných projektů,“ uvedl ředitel odboru regionální politiky Ministerstva pro místní rozvoj David Koppitz.
 
Stěžejní část konference pak byla zaměřena na představení nových nástrojů webové aplikace www.obcepro.cz    , jejichž prostřednictvím mohou zejména menší obce strategicky nejen plánovat, ale i řídit a hodnotit.

Více informací  ZDE .

Zpět

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.