Monitorovací systém přijal přes dva tisíce žádostí během prvních dvou týdnů

15.06.2015 14:01

Nový monitorovací systém MS2014+ má za sebou první dva týdny ostrého provozu. Podnikatelé již vložili do evidence žádosti ve výši přesahující 29 mld. Kč.

   „Více jak 3 200 registrovaných uživatelů již využilo možnosti připravovat své žádosti o dotace do systému MS2014+. Statistika prvních dvou týdnů je velmi uspokojivá.          Evidujeme více než 2 700 založených žádostí v hodnotě přes 29 mld. Kč v programu na podporu podnikání a inovací. Z těchto žádostí bylo již více než 350 v celkové         hodnotě 19,6 mld. Kč předáno na řídicí orgán k následné administraci. Věřím, že v příštích týdnech přibydou jak žadatelé, tak nové výzvy z dalších operačních programů,“     uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

 Prvních 15 výzev bylo vyhlášeno z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Nový monitorovací systém MS2014+ vznikl pro zjednodušení veškeré administrativy spojené s podáváním žádosti a nahrazuje tři rozdílné aplikace z minulého období. Veškeré úkony se provádějí elektronicky v uživatelsky přehledném prostředí. Ministerstvo pro místní rozvoj vytvořilo řadu videotutoriálů, které žadatele provedou procesem podání žádosti o dotaci. Uživatelé si také mohou otestovat připravenost svého počítače pro práci v aplikaci na stránkách na https://www.mssf.cz/    .

Zpět

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.