MPO - Vysokorychlostní internet: stále není jasno

29.10.2015 08:46

Situace kolem dotací na vysokorychlostní internet je stále nepřehledná jako dlouhodobá předpověď počasí. Premiér Bohuslav Sobotka se v minulém týdnu sešel s ministry vnitra Milanem Chovancem a průmyslu a obchodu Janem Mládkem, aby si ujasnili kompetence. Ze schůzky vyplynulo, že se resort vnitra stane koordinátorem investic do rozvoje sítí nové generace, MPO bude rozdělovat dotace z OPPIK.

MPO však musí do konce roku dokončit Národní plán rozvoje sítí nové generace, což je základní požadavek Evropské komise, aby vůbec dotace na vysokorychlostní internet mohla Česká republika využít. 

Telekomunikační firmy navzdory dohodě ministrů stále odmítají roli ministerstva vnitra jako národního koordinátora. Zástupci operátorů navrhují, aby příslušná mapování a monitoring prováděl Český telekomunikační úřad.

Další schůzka ministrů o digitální agendě je naplánována až na prosinec. Brzké vypsání výzev v programu Vysokorychlostní internet je vzhledem k současné situaci velmi nepravděpodobné. Odborníci dokonce očekávají zahájení realizace projektů až na jaře roku 2017.

Zdroj: www.oppik.cz

Zpět

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.