Na pražskou přehlídku robotů dorazí umělci i muž s chytrou umělou rukou

21.10.2014 11:21

Praha se stane dějištěm mezinárodní přehlídky robotů Cafe Neu Romance. Partnerem pořadatelů je i CzechInvest.

Dánská společnost Vive Les Robots! uvede v Praze mezi 26. a 29. listopadem 2014 pásmo přednášek, vystoupení a dalších aktivit na téma roboti. Prostory pro přehlídku, která nese ucelený název Cafe Neu Romance, poskytne galerie Národní technické knihovny a Institut Intermédií. Téma třetího ročníku Cafe Neu Romance zní Golem a mechanický člověk budoucnosti. Ponese se hlavně ve znamení knihy Golem od Gustava Meyrinka, od jejíhož sepsání nedávno uplynulo 100 let.

Na přehlídce vystoupí 40 účastníků z 15 zemí. Organizátoři pozvali výrobce, designéry, teoretiky, ale také umělce nebo filmaře. Návštěvníci se tak mohou potkat s uznávaným odborníkem na umělou inteligenci Jozefem Kelemenem ze Slovenska, spisovatelem a vizuálním umělcem Louisem Armandem nebo bývalým anglickým hutníkem Nigelem Acklandem. Ten přišel před lety o ruku po nehodě u míchacího zařízení a dnes žije s vysoce citlivou umělou horní končetinou, se kterou si bez problémů zaváže i tkaničky bot.

Součástí Cafe Neu Romance bude také čtvrteční den otevřených dveří ve vybraných robotických laboratořích ČVUT s přednáškami a ukázkami. Více k programu jednotlivých přehlídkových dnů naleznete na webových stránkách Cafe Neu Romance.

Zdroj: https://www.czechinvest.org/na-prazskou-prehlidku-robotu-dorazi-umelci-i-muz-s-chytrou-umelou-rukou

Zpět

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.