Návrh novely stavebního zákona bude opětovně projednán

29.03.2016 07:33

Návrh novely stavebního zákona bude opětovně projednán

Legislativní rada vlády na svém 175. zasedání ve čtvrtek 24. března 2016 měla na programu projednání návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu a další související zákony.

Po zahájení zasedání ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová předložený návrh uvedla a navrhované změny odůvodnila. Po vystoupení obou zpravodajů proběhla dvouhodinová obecná rozprava, která se soustředila na dezintegraci územního plánování, a dále úpravu nově zaváděného koordinovaného řízení, a to ve vazbě na současnou organizaci veřejné správy a vztahu k institutům upraveným správním řádem.

Na závěr Legislativní rada vlády s ohledem na rozsah a povahu připomínek svého stanoviska projednání návrhu se souhlasem předkladatele, respektive ministryně Karly Šlechtové, přerušila, a navrhla předkladateli, aby návrh zákona upravil podle připomínek návrhu stanoviska Legislativní rady vlády, zpravodajských zpráv a závěrů projednání, a Legislativní radě vlády upravený návrh předložil k jeho opětovnému projednání.

Zdroj: https://mmr.cz

Zpět

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.