První výzvy do OP PIK dnes končí. Podnikatelé zažádali o podporu z evropských peněz pro rekordní počet projektů

31.08.2015 14:00

První kolo žádostí do OP PIK, které MPO vyhlásilo koncem května, dnes pro některé výzvy končí. O podporu podnikatelé zažádali již pro více než 3 300 projektů v hodnotě přesahující 90 miliard korun celkových způsobilých výdajů. Podávání plných žádostí bude spuštěno k 1. 10. 2015.

První kolo výzev do OP PIK zaznamenalo obrovský úspěch. Zájem podnikatelů se plně projevil v samém závěru běžících výzev — více než 40 % všech žádostí totiž bylo podáno v posledních 10 dnech. Celkem zaregistrovali podnikatelé 3 303 projektů v hodnotě 90,2 miliardy korun, přičemž celková alokace tohoto kola programu činí 17,4 miliardy Kč.

Od 1. 10. mohou podnikatelé podávat plné žádosti, na základě kterých obdrží požadované dotace. Oproti dříve avizovanému termínu se start posunul o měsíc. Důvodem je jednak velký zájem v posledních dnech, kdy chce řídící orgán vytvořit stejné transparentní podmínky pro všechny podnikatele, tak i drobné technické problémy na straně monitorovacího systému, které je nezbytné odladit před přijímáním tak velkého počtu projektů v jeden okamžik, aby se žadatelé při podávání žádostí nesetkávali s obtížemi. Vzhledem k posunu v harmonogramu bude o měsíc prodloužen i termín příjmu plných žádostí, aby podnikatelé nepřišli o čas potřebný na přípravu svých projektových žádostí.

Více informací ZDE.

Zpět

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.