Ústecký kraj - Projekt do Německa na zkušenou

21.01.2015 08:01
Cílem projektu Do Německa na zkušenou je motivovat žáky k různě zaměřeným krátkodobým i dlouhodobějším pobytům v Evropě, zejména v Německu. 
Účastníci jednorázového informačního setkání jsou seznamováni se studiem, dobrovolnictvím, možnostmi účasti na mezinárodních setkáních a interkulturních projektech a v neposlední řadě s aktivitami na rozšiřování jazykových kompetencí. Informace jsou účastníkům zprostředkovávány interaktivní formou vyškolenými a zkušenými referenty, kteří se sami osobně v česko-německých vztazích angažují a s interkulturní výměnou mají vlastní zkušenosti.
 
Program je bezplatný (škola by měla pouze zapůjčit dataprojektor), probíhá v češtině a trvá přibližně devadesát minut (dvě vyučovací hodiny s krátkou pauzou), včetně prostoru pro otázky a diskuzi. Velikost skupiny by s ohledem na interaktivní podobu informačního semináře neměla přesáhnout 30 žáků.
 
Pro získání představy o průběhu prezentace je také možné shlédnout informační video: https://www.youtube.com/watch?v=kyiiWdXCiXk.
Školy se přihlašují prostřednictvím přihlašovacího formuláře na adrese www.tandem.adam.cz/nazkusenou

 

 

Zpět

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.