Hejtman: V kraji jsou potřeba technicky vzdělaní studenti

16.06.2016 07:27

Na Gymnáziu a střední průmyslové škole v Duchcově proběhl první ročník Technických her. Slavnostního zahájení se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta Duchcova Zbyněk Šimbera a řada dalších hostů.

Akce si klade za cíl zvýšit zájem o studium technických oborů zejména u žáků základních škol, kteří se dvoudenních soutěží zaměřených na technické, matematické a logické dovednosti, zúčastnili. Odměnou za splněné úkoly a prokázané dovednosti byl certifikát Mladý technik. „Jako žáci základních škol, máte celý život před sebou a pokud se rozhodnete, že půjdete na technické odbory, tak si dovoluji říct, že máte zajištěnou perspektivu do budoucna, jelikož právě technicky vzdělaných je na trhu práce nejméně a je po nich největší poptávka,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček na úvod setkání. „Chtěl bych určitě poděkovat škole, která je naší příspěvkovou organizací, že uspořádala tuto soutěž,“ dodal hejtman, který si následně spolu s vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Dagmar Waicovou a dalšími hosty prohlédl budovu školy.

 

Přítomni byli i zástupci firem, které právě technicky vzdělané potřebují. Součástí programu také byla přednáška na téma geologie Podkrušnohoří, poté následoval samotný průběh soutěží na jednotlivých stanovištích. „Věříme, že se pořádání této soutěže v naší škole stane tradicí do budoucna,“ řekla ředitelka školy Jana Poláková.

foto
Přivítání hejtmana Oldřicha Bubeníčka s ředitelkou školy Janou Polákovou.

foto
Slavnostní zahájení prvních Technických her na duchcovské škole.

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček s vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Dagmar Waicovou.

foto
Hejtman na úvod promluvil o budoucnosti technických oborů.

foto
Dvoudenní akce je určena pro žáky základních škol.

foto
Prohlídka prostorů a učeben duchcovské školy.

 

foto

foto
Každý, kdo projevil svoje dovednosti, obdržel certifikát Mladý technik
.

foto
Úkoly žáci plnili na několika stanovištích.

 

Více informací vč. zdroje zde.

Zpět

Vyhledávání

HSRCH © 2009 Všechna práva vyhrazena.